https://truckersfriendlyplace.eu/wp-content/uploads/2023/05/news-1-head.jpg

Forum TransLogistica Poland: konferencje i niespodzianki na targach TransLogistica Poland 2023

Truckers Friendly Place 0

Tegoroczne Forum TransLogistica Poland otworzy panel dyskusyjny Fundacji Truckers Life na temat warunków pracy kierowców. Więcej konferencji i niespodzianek  na targach TransLogistica Poland 2023 podczas jubileuszowej 10 edycji już za kilka dni w Warszawie. 

W tym roku szczególny powód do świętowania będzie mieć cała branża TSL ze względu na jubileuszową dziesiątą edycję Międzynarodowych Targów Transportu i Logistyki – TransLogistica Poland. Targi odbędą się w dniach 7-9 listopada 2023 w EXPO XXI Warszawa, gdzie w 4 halach targowych zgromadzi się ponad 390 wystawców oraz nawet 10 000 uczestników z kraju i zagranicy.

Targi stanowią obowiązkowy punkt programu dla nadawców i właścicieli ładunków, przedsiębiorstw produkcyjnych, sieci handlowych, importerów i eksporterów. Udział w wydarzeniu umożliwi zapoznanie się z najwyższej jakości usługami z zakresu krajowego i międzynarodowego transportu, spedycji oraz kompleksowej obsługi logistycznej towarów. Ta wyjątkowa na skalę Polski platforma biznesowa zintegruje wszystkich zawodowo związanych z branżą TSL, zapewniając możliwość nawiązania cennych kontaktów i wymiany wiedzy w jednym miejscu i czasie

Konferencje, panele dyskusyjne oraz…..niespodzianki

Tegorocznej edycji targów towarzyszyć będzie ciekawy i rozbudowany program merytoryczny. Przez wszystkie trzy dni targów, 7-9 listopada w hali 3, będzie działała scena „Forum TransLogistica” na której będą odbywały się prelekcje, wystąpienia i panele dyskusyjne dotyczące najważniejszych zagadnień i najnowszych rozwiązań dla transportu, logistyki i spedycji.

Tegoroczne „Forum TransLogistica” zostanie otwarte przez panel dyskusyjny Fundacji Truckers Life na temat warunków pracy kierowców “Nie jesteśmy kropkami na mapie. Porozmawiajmy o LUDZIACH w branży transportowej.” Kwestia ta zajmuje specjalne miejsce w harmonogramie Forum nie bez powodu.

„Chociaż branża TSL zmierza wciąż w kierunku technologicznego postępu i coraz większej automatyzacji, to nadal jednak uzależniona jest od ludzi kierujących ciężarówkami – tłumaczy Dagmara Trusewicz, CEO Fundacji Truckers Life. – Zadowolenie kierowców ze swojej pracy, jak i wzrost statusu tego zawodu leżą w interesie wszystkich stron branży transportowej. Tym bardziej, że niedobór specjalistów zdolnych kierować samochodami ciężarowymi wciąż się pogłębia.”

W jakim kierunku powinna zmierzać branża transportowa, żeby stworzyć środowisko przyjazne CZŁOWIEKOWI za kółkiem ciężarówki? Fundacja Truckers Life chce zainicjować dyskusję na temat zwiększenia atrakcyjności zawodu kierowcy – przede wszystkim poprzez poprawę warunków pracy w miejscach załadunku i rozładunku. 

W panelu dyskusyjnym udział wezmą:

  • Ellina Lolis, Maszoński Logistic;
  • Ewa Zawadzka, MDC2;
  • Michał Konieczny, FAZ Drivers;
  • Mariusz Derdziak, Ctenergy;
  • Dagmara Trusewicz, Fundacja Truckers Life,
  • Krystian Mielniczuk, Lentewen

Chociaż branża TSL zmierza wciąż w kierunku technologicznego postępu i coraz większej automatyzacji, to nadal jednak uzależniona jest od ludzi kierujących ciężarówkami. Zadowolenie kierowców ze swojej pracy, jak i wzrost statusu tego zawodu leżą w interesie wszystkich stron branży transportowej. Tym bardziej, że niedobór specjalistów zdolnych kierować samochodami ciężarowymi wciąż się pogłębia.  – Dagmara Trusewicz, CEO Fundacji Truckers Life.

We współpracy z redakcją czasopisma TSL Biznes, przygotowane będą także dwie konferencje Spotkania Transportowe” oraz „TSL Green Day”, które odbędą się 7 i 8 listopada na scenie w hali 4. Pierwsza z nich, przybliży słuchaczom tematykę najnowszych zmian z zakresu prawa transportowego oraz pokaże efektywne narzędzia optymalizacji kosztów w transporcie drogowym. Program drugiej konferencji, oparty w dużej mierze na praktycznych case studies, będzie skupiał się wokół „zielonych” zagadnień w logistyce i transporcie.

Trzeciego dnia w hali 4 będzie można uczestniczyć w praktycznych sesjach Q&A dotyczących zmian podatkowych i prawnych dla sektora TSL oraz wziąć udział w „Spotkaniu liderów branży transportowej”, konferencji organizowanej przez związek pracodawców Transport i Logistyka Polska.

Cały harmonogram programu merytorycznego dostępny na stronie. Całość wydarzenie uzupełniona będzie atrakcjami i niespodziankami z okazji 10 jubileuszowej edycji targów.

Wydarzenie nie mogłoby się odbyć bez prestiżowego Plebiscytu Przyjazny Pracodawca TSL, jedynego konkursu w Polsce, poświęconego pracodawcom z branży Transport – Spedycja – Logistyka oraz dostawcom produktów i usług dedykowanych tej branży. Plebiscyt współorganizowany jest przez portal pracujwlogistyce.pl.

7-9 listopada 2023, EXPO XXI Warszawa – targi TransLogistica Poland to pozycja obowiązkowa na liście wydarzeń branży TSL!

Rejestracja online możliwa do dnia 6 listopada 2023 poprzez formularz rejestracyjny.
Więcej informacji na stronie: www.translogistica.pl

Powiązane wpisy