https://truckersfriendlyplace.eu/wp-content/uploads/2023/05/naglowki-stron-kontakt.jpg

Poznaj nas

Kim jesteśmy

Fundacja Truckers Life jest największą polską organizacją pozarządowa działająca na polu poprawy zdrowia, bezpieczeństwa i warunków pracy kierowców zawodowych.

Od 2013 roku inspirujemy truckerów do zmiany nawyków na zdrowsze, organizując szkolenia, badania profilaktyczne, infrastrukturę ułatwiającą aktywność w trasie.

Realizujemy także kampanie społeczne, poprawiające wizerunek kierowców zawodowych. 

Chcemy przybliżać ludziom realia pracy kierowców – trudności, z którymi mierzą się na co dzień, ale także energię, z jaką realizują kolejne zadania. Nasze spoty rozwiewają stereotypy i budują szacunek do tej grupy zawodowej.

Staramy się zmobilizować branżę TSL do poprawy warunków pracy kierowców. Pragniemy stworzyć środowisko przyjazne człowiekowi siedzącemu za kółkiem ciężarówki.

Dlaczego to robimy?

Truckers Friendy Place

O projekcie
Kiedy opublikowaliśmy raport “Diagnoza warunków sanitarnych i parkingowych w bazach logistycznych w Polsce i w Europie” zrozumieliśmy, że warunki pracy kierowców w miejscach załadunku i rozładunku muszą się zmienić. Ustawiliśmy je na szczycie listy priorytetów Fundacji. Dlatego od razu rozpoczęliśmy pracę nad projektem TRUCKERS FRIENDLY PLACE. Jego nadrzędną misją jest poprawa warunków pracy kierowców zawodowych. Stworzenie środowiska przyjaznego CZŁOWIEKOWI za kółkiem ciężarówki, ponieważ to właśnie ludzkiego traktowania brakuje kierowcom. W ramach projektu chcemy …
WIęcej
Kampania Oceń Załadowcę
Na początek, potrzebujemy Waszych opinii na temat standardów panujących w konkretnych miejscach załadunku i rozładunku na terenie Polski oraz Europy.    Po ich uzyskaniu będziemy mogli stworzyć ranking miejsc przyjaznych kierowcom, a także wpływać na załadowców, którzy zostaną przez Was ocenieni negatywnie, by poprawili swoje standardy. Oceny poszczególnych baz logistycznych będzie także można znaleźć na mapie TRUCKERS FRIENDLY PLACE.   Wypełnienie ankiety potrwa 3 minuty, a zmiany, których dzięki niej dokonamy mogą naprawę poprawić komfort Waszej pracy. Badanie jest w pełni anonimowe i służy jedynie do tworzenia zestawień statystycznych.
OCEŃ ZAŁADOWCĘ
Kodeks Załadowcy
Stworzony przez nas na podstawie ankiet przeprowadzonych wśród kierowców zawodowych raport “Diagnoza warunków sanitarnych i parkingowych w bazach logistycznych w Polsce i w Europie” nie pozostawia wątpliwości – miejsca załadunku i rozładunku nie stanowią środowiska przyjaznego kierowcom.    Aby podkreślić problemy pojawiające się w bazach logistycznych, a także zmobilizować załadowców do wyznaczenia sobie i swoim pracownikom wysokich standardów zachowań wobec kierowców, stworzyliśmy kodeks etyczny – zbiór dziesięciu zasad, które powinny być przestrzegane w każdym miejscu załadunku i rozładunku.
Zobacz kodeks
Fundacja Truckers Life

Poznaj nas

Dagmara

President of the Foundation

Patrycja

PR and Marketing Specialist

Agnieszka

Project Manager

Skontaktuj się z nami
Chcesz wspierać projekt Truckers Friendly Place? Skontaktuj się z nami.